Historyczne pojazdy

Kolekcja pojazdów historycznych, mająca swoją bazę na terenie Hotelu Chabrowy Dworek.
Wszystkie pojazdy gąsienicowe zostały zrekonstruowane w PanzerProjekt w Bielsku-Białej pod pieczą pana Grzegorza Klimczaka.

PanzerProjekt to jedyny w Polsce profesjonalny zakład odbudowy militarnych pojazdów gąsienicowych, a pan Grzegorz Klimczak jest pomysłodawcą i twórcą odbudowy m.in. czołgu 7 TP – jedynego typu czołgów z okresu II Rzeczpospolitej, który w 1939 roku skutecznie stawiał opór niemieckim wojskom pancernym. Pozostałe czołgi, Panzerkampfwagen II, Marder II oraz jedyna w kraju dokładna kopia czołgu Panzerkamfwagen V Panther to także produkt zakładu PanzerProjekt. Wszystkie czołgi sa oczywiście w pełni sprawne.

W zbiorze znajduje się również polski samochód pancerny wz.34, który to jest pierwszą w powojennej historii Polski rekontrukcją jakiegokolwiek pojazdu z okresu II Rzeczpospolitej (1918-1939) zbudowaną w 2001 roku przez pana Leszka Kusiaka, . 

Ponadto znajdują się:  oryginalna armata przeciwpancerna PAK-40 z okresu II wojny światowej, replika samochodu opancerzonego Kfz.13, będace w dyspozycji Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "AA7".

Całość uzupełniają oryginalne armaty -  polskie Bofors wz. 36 i rosyjska wz.02 z 1917 roku, własność Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej WST na Westerplatte, przekazane w depozyt do Fundacji Wojskowości Polskiej.

Pojazdy znajdują się pod opieką Fundacji Wojskowości Polskiej, którą kieruje Jacek Haber, jeden z menedżerów Hotelu.

Obecnie w zbiorze są: trzy czołgi, pięć armat, trzy samochody pancerne, samochody osobowe, ciężarowe i inne.

Pojazdy są także prezentowane na piknikach, a specjalna oferta promuje odpłatne udostępnianie pojazdów na firmowe eventy, połączone – zależnie od zamówienia organizatora – z firmową integracją lub z pokazem pirotechnicznym.

Wszystko to odbywa się pod fachowym okiem naszych specjalistów od czołgów i jednocześnie instruktorów - panów Pawła i Piotra Kubiczków, Szymona Gągolewicza oraz specjalisty od renowacji zabytków techniki militarnej, pana Andrzeja Skolika.

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij